INVITATION TO TENDER: Framework Agreement with Single Supplier for Renting Vehicles for One Year

INVITATION TO TENDER
Framework Agreement with Single Supplier for Renting Vehicles for One Year
IHALE DAVETI
1 Yıllık Tek Tedarikçi ıle Araç Kiralama Çerçeve Hizmet Anlaşması
Our Ref.: SYR-1054-TND-003

Madam, Sir,/Sayın Bay/Bayan;

Welthungerhilfe was established in 1962. It is today one of the largest private organizations working in the area of development cooperation and humanitarian aid in Germany. Non-profit-seeking, non-partisan and non-denominational. Donations from the population at large fund our work in Africa, Asia and Latin America. In addition, Welthungerhilfe receives grants from the Federal German Government, the European Union, USAID/OFDA, the United Nations and many others wordwide recognized donors.
Welthungerhilfe (WHH), 1962 yılında kuruldu. WHH, bugün Almanya’da kalkınma işbirliği ve insani yardım alanında faaliyet gösteren en büyük özel kurumlardın bir tanesidir. Kar amacı gütmeyen, herhangi ir partiye ve mezhebe bağlı olmayan bir kurumdur. Büyük ölçüde halktan toplanan bağışlar Afrika, Asya ve Latin Amerika’da yürüttüğümüz faaliyetleri finanse etmektedir. Bunun yanısıra, Welthungerhilfe’ye Federal Alman Hükümeti, Avrupa Birliği, USAID/OFDA, Birleşmiş Milletler ile dünya çapında tanınmış hayırseverler kurumlar bağış yapmaktadır.
Today we are in the market for establishing a fraworkagreement with one single supplier to rent vehciles for one year with possibilties for two years extension
Bu kez, tek bir tedarikçiyle bir yıl (iki yıla uzatılabilir) boyunca kiralamaya ilişkin bir çerçeve anlaşması oluşturmak için piyasaya çıktık.
Vehicles to be rented without a driver and limited to 50.000km/year.
Şöförsüz ve 50.000km/yıl kullanım limitli araç kiralama istenmektedir.

Tender documents can be downloaded from the following Welthungerhilfe web address:

Tender- Car Rent File